EN
RUNABOUT

Frédérique Constant ve efsanevi Runabout tekneler

Dolgun, koyu, elle cilalanmış ahşap...parıldayan, elle cilalanmış pembe altın ve çelik...güneşte ışıldayan krom parçalar...Cenevre gölü kadar berrak kadranlar...öğleden sonra güneşinde kükreyen güçlü motorlar...teknoloji ile ustalığı birleştiren sessiz kalibreler...klasik Runabout tekneleri ile ilham verdikleri saatler arasındaki bu benzerlikler hiç de tesadüf  değil. Ne de olsa her ikisinin de kaynağı saf tutku! Frédérique Constant bu yeni koleksiyonla geçmişin ve bugünün tüm efsanevi Runabout teknelerine saygılarını sunuyor.

1998 yılında İtalya’nın Milano şehrinde kurulan Tarihi Riva Derneği’nin temel amacı, klasik Runabout teknelerini bulmak ve onların korunup eski zarafetlerine kavuşmalarına yardımcı olmaktır. İsviçreli saat üreticisi Frédérique Constant ve Tarihi Riva Derneği de güçlerini birleştirip eski zamanlara ait bu sofistike ve zarif tekneleri anıyorlar.

Runabout serisindeki tüm saatler 2,888 adetle limitli olup her bir saat, içerisinde detalylı Runabout tekne minyatürü bulunan eşsiz hediye kutusunda sunulmaktadır.