EN
YENİ MODELLER

Alpina Startimer Pilot Serisi’nden Yeni Bir Otomatik Kronograf:"Siyah Yıldız"

Alpina’nın ikonik profesyonel pilot koleksiyonu olan «Startimer» serisine yeni eklenen Startimer Pilot "Siyah Yıldız”, baştan aşağı siyaha bürünmüş görünümünü destekleyen siyah PVD kaplamalı çelik kasası ile göz dolduruyor. Bu yeni modelde; gün ışığı kadran uygulaması, tek tek elle uygulanmış rakamlar ve dakika diski gibi profesyonel pilot saati özellikleri ön plana çıkarken, normalde yalnızca klasik bir saatte bulunabilecek lüks detaylar da göze çarpıyor.  

Efsanevi havacılık mirası

1950’lere kadar Alpina, kıtalar arası uçuşlar gerçekleştiren hava kuvvetleri tarafından tercih edilen bir saat üreticisi ve çoğunlukla askeri havacıların resmi saat tedarikçisiydi. O dönemin öncü havacılarının uçuşlarda kullandıkları cihaz ve ekipmanlar son derece hassas olmalı ve üstün şok direnci sağlamak zorundaydı. Bu donanımlara ek olarak, Alpina pilot saatlerin kasaları çoğunlukla anti-manyetik olur, anında okunurluğu sağlayabilmek adına üzerinde iri fosforlu rakamlar ve fosforlu akrep-yelkovan bulunan kontrast renklerde kadranlar ile donatılırdı.

AL-860 Kalibreye Sahip Startimer Automatic Chronograph

Startimer «Siyah Yıldız» modelinin sahip olduğu otomatik kronograflı Alpina AL-860 kalibre; 60 saniyelik ve 30 dakikalık iki adet küçük sayaç düzeni bulunan "Bi-Compax" kronograf kalibre ile donatılmıştır. "Bi-Compax" kadran formu sunduğu net okunabilirlik bakımından profesyonel pilot saatler için idealdir. Transparan kasa kapağına sahip bu model; 44mm kasa çapına sahiptir ve 100m (300ft) su geçirmezlik sunar.